Podnośniki nożycowe

Podnośniki nożycowe - niezastąpione urządzenie w dużym magazynie czy na budowie.

Jak pozyskać się na końcową, najwyższą półkę w magazynie? Bezdyskusyjnie mamy opcję używać drabiny lub postawić sobie rusztowanie. Owszem, tylko że na drabinę nie wdrapiemy się na poziom kilku czy choćby ponad 10-ciu m. z towarem w pudełkach, a rusztowanie raczej niełatwo co minutkę przestawiać w najróżniejsze miejsca. Dlatego także do zastosowania zarówno magazynowych, oraz dodatkowo budowlanych coraz częściej korzysta się z podnośników.

W zależności od stosowania, mamy możność rozróżnić kilka zasadniczych wariantów podnośników: samojezdne podnośniki nożycowe, wózki teleskopowe a choćby żurawie gąsienicowe bądź widlaki. Samojezdne podnośniki nożycowe wyposażone są w platformę towarową też osobową (ewentualnie towarowo-osobową) unoszoną do góry za pomocą mechanizmu hydraulicznego. Samojezdna platforma wyposażona jest w silnik elektryczny też spalinowy ściśle w zależności od środowiska w którym pracuje podnośnik. Jeśli to jest otwarty, zewnętrzny teren, podnośnik wyposażony jest z zasady w silnik spalinowy o większej mocy. Jednakże wtedy, jeżeli podnośnik pracuje pośrodku wnętrz na płaskiej i twardej nawierzchni, wyposażony jest głównie w silnik elektryczny. Silniki zastosowane w podnośnikach uprawniają do przemieszczanie się z prędkością maksymalną około 5 km/h.

Z pewnością wyłączną, wymaganą właściwością podnośnika jest jego zasięg pionowy. Standardowe podnośników spalinowych, zasięg pionowy wacha się pomiędzy wysokością circa 9 metrów standardowe kluczowych modeli do choćby przeszło czterdzieści metrów standardowe modeli bardziej zaawansowanych. Gdy rozchodzi się o modele elektryczne, tych przed chwilą wspomnianych wydajności „wysokościowe” są odrobinę bardziej ograniczone, z innej jednakże strony, trudno ujrzeć hurtownie, jakie posiadają stopień wieżowca. Wysokość robocza podnośnika elektronicznego zmieści się w przedziale między 12 a choćby dwadzieścia pięć metrów, oczywiście wszystko zależy od modelu danego podnośnika.

Wózki teleskopowe, w ten sam sposób co podnośniki nożycowe, zaopatrzone są w platformę osobowo-towarową, jednak mechanizm jej unoszenia jest w całości inny. Akcesorium zaopatrzone jest w teleskopowy wysięgnik. Na krańcu tego wysięgnika jest platforma, jaka może zostać przemieszczana tak w pionie jak ponadto w poziomie. Sprzęty dobrej jakości zaopatrzone są w całkowicie stalowy wysięgnik o trójkątnym kształcie.